AdBlue®

AdBlue® to bezpieczny dla środowiska reduktor rozkładu w katalizatorze SCR (Selective Catalytic Reduction) szkodliwych dla środowiska tlenków azotu. Poznaj więcej szczegółów dotyczących AdBlue® - poniżej prezentujemy najważniejsze informacje.

Oszczędność.

AdBlue® to płyn wspomagający procesy zachodzące w katalizatorze i z tego względu jego zużycie jest znacznie niższe niż zużycie paliwa – wynosi ok. 1,5 do 2,8 litra na 1000 km. Oznacza to, że kierowca, który przejeżdża rocznie 20 000 km, uzupełnia zbiornik AdBlue® mniej więcej 1,5-krotnie w ciągu roku.

Proste uzupełnianie.

Proces napełniania zbiornika jest bardzo podobny do procesu tankowania paliwa, przy czym należy dbać o to, aby zbiornik AdBlue® nie został w najmniejszym stopniu zanieczyszczony innymi płynami czy substancjami.

Niższe spalanie.

Korzystnym efektem ubocznym jest fakt, iż AdBlue® może wpływać na zmniejszenie zużycia oleju napędowego

Korzyści dla środowiska.

AdBlue® w połączeniu z SCR oznacza większe ograniczenie emisji dwutlenku węgla niż konkurencyjne rozwiązania. Korzystając z AdBlue® dołączasz do rosnącej rzeszy kierowców, którzy świadomie i zgodnie z najnowszymi trendami dbają o środowisko naturalne.

Aktywność w niskich temperaturach.

Automatyczny system podgrzewania sprawia, że zaraz po uruchomieniu silnika AdBlue® osiąga odpowiednią temperaturę – nawet, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -11°C.

Jak stosować AdBlue®?

AdBlue® nie jest dodatkiem do oleju napędowego, lecz oddzielnym płynem eksploatacyjnym. Należy więc pamiętać o tym, żeby wlewać go do osobnego zbiornika, a nie do zbiornika z olejem napędowym. Warto także zadbać o odpowiednio wczesne uzupełnienie – bez AdBlue® nie można uruchomić silnika.

O czym warto pamiętać?

  • Zbiornik AdBlue® uzupełniamy tylko oryginalnym AdBlue®.
  • Nigdy nie wlewamy AdBlue® do zbiornika paliwa.
  • Unikamy zanieczyszczenia zbiornika AdBlue®.
  • W przypadku rozlania AdBlue® należy szybko usunąć go ściereczką z dużą ilością zimnej wody. Skrystalizowany AdBlue® usuwamy gąbką i ciepłą wodą.
  • Nigdy nie wlewamy płynów przeciw zamarzaniu do zbiornika AdBlue®.
  • Wskaźnik ostrzegawczy na tablicy rozdzielczej pokazuje, za ile kilometrów należy uzupełnić zbiornik.

Serwis AdBlue®

Partner Serwisowy Audi sprawdzi, ile kilometrów możesz jeszcze przejechać i w razie potrzeby wskaże, że należy uzupełnić zbiornik AdBlue®. Pamiętaj – korzystanie z usług Partnerów Serwisowych Audi to gwarancja odpowiedniej diagnostyki, najwyższej jakości AdBlue® i prawidłowego uzupełnienia jego poziomu.